Home

אני זוכר שפעם, כשהארוחות המשפחתיות עוד כללו בשר בתוכן, הדבר השנוא עלי היה להסיר את העור הצרוב, מעט קשיח ושרוף, שהיה נדבק לשרירים המבושלים של התרנגולת שרציתי לאכול. עם המזלג הייתי חודר אל תוך הרקמה הזו, ומפריד אותה משאר החלקים אותם אני עתיד להכניס לפי, וזו היתה פעולה פרוצדוראלית, אבל תמיד היה בה משהו מאד לא נעים, סוג של הפשטה שנראתה לי גם אז כואבת יותר מהורדת הבשר עצמו מהעצם. שנים לאחר מכן ידיי נפגעו ממסיר שומנים, ובמשך שבועיים הרגשתי כאילו הוסרו מידיי כפפות שתמיד היו שם. מי שחווה זאת מכיר את ההרגשה, הרגשה שמשהו שהיה חלק אינטגראלי ממך נלקח. זו לא היתה פגיעה חמורה, כמובן, אבל ההרגשה היתה נוראית, נוראית עד כדי כך שעל אף חוסר ההיגיון מאחורי זה, אתה חושב לפעמים שאולי העור ההרוס לעולם לא ישתקם.

מכל הסנסציות התקשורתיות סביב הכוכבת הנוכחית של תעשיית הפופ, מיילי סיירוס, כאבה לי תמונה אחת שלה, בה היא עומדת בלבוש חשוף, ללא דאגה מקור, בזמן שהיא עוטה על חלק גופה העליון פרווה לבנה ומרהיבה. לא מזמן פנה אלי אדם שניסה להגן על תעשיית הפרוות בכך שטען העקר לפיו אבותינו שרדו בעזרת אותן פרוות את הקור הקיצוני באזורים הקרים של כדור הארץ, והנה התשובה הצינית הזו, כזו שמתעלמת מההווה לחלוטין ונדבקת לעבר הרחוק כתירוץ נתקלת באותה זמרת שמראה את מה שרובינו יודעים – פרווה היא סמל מותרות מיותר, לא צורך הישרדותי. כיום לבוש פרווה רק מאכיל ומשקיט את הקנאה הילדותית והאלימה שלנו ביופי של השונים מאיתנו, אלו שגם ככה לא יכולים להגן על עצמם מרודנותנו.

תמונה - Business insider

תמונה – Business insider

ישנן ארבע דרכים להסיר פרווה מבעלי חיים אותם אנחנו מגדלים בחוות ענק של כלובים קטנים וצפופים:

הדרך הראשונה היא שבירת המפרקת במכה ותלישת הפרווה מהגופה הטרייה.

הדרך השנייה היא החדרת מוטות מחשמלים לפה (או לאוזן) ולפי הטבעת של בעל החיים (אנחנו הרי לא רוצים לפגוע ולצרוב את הפרווה) וחשמולו למוות.

הדרך השלישית היא המתה בגז.

הדרך הרביעית  היא תלישת הפרווה מהקורבן בעודו בחיים, וזריקת הגופה הצורחת מכאב והלם הצידה, שתמות בעצמה תוך זמן קצר. אם אתם לא מאמינים, אתם מוזמנים לחפש סרטים על כך ביוטיוב.

תמונה - NRG

תמונה – NRG

לבישת פרווה לא נובעת רק מתוך המסורת העקובה מדם של ההוד והפאר שאנו רואים בגופותיהם של בעלי החיים שראשיהם תלויים על קירותינו ופרוותיהם תלויות בארונות הבגדים. היא נובעת גם ממסורות אחרות. פרוות משמשות גם עבור שטריימלים, שלצורך הכנתם נתלשת הפרווה מגופן של ארנבות רבות. אין לי עניין או צורך לשפוט תרבויות בעבר, זה כבר לא משנה, אך כיום אנו יכולים לחיות היטב מבלי שכאב כל כך איום ונורא ייגרם ליצורים חלשים מאיתנו. היום, בניגוד לפעם, אנחנו כבר יודעים שאותם יצורים הם יצורים תבוניים. הם חושבים, מרגישים וחווים את העולם, בזמן שאנו דואגים לכך שהחוויה היחידה שלהם תהיה חוויה של פחד וכאב. לא רק שזה לא נחוץ, זה מיותר לגמרי ואכזרי ביותר. הגיע הזמן לעצור את התעשייה הברברית הזו, כזו שרק משכנעת אותנו באיכות המוצר, תוך הסתרת המחזות הקשים ביותר שנעשים מאחורי הקלעים על מנת שנוכל לחבוש כובע מארנבות או צעיף משועלים.

rabbit fur

ביום שישי, ה- 29.11, עשרות אלפי אנשים במדינות רבות בעולם ימחו נגד תעשיית הפרווה, בה מופשטים כל שנה מפרוותם למעלה מ-50 מיליון בעלי חיים חסרי ישע באכזריות שלא תאמן, לעתים בעודם בחיים, וזאת עבור אופנה וגנדרנות של אנשים.

ב12:30 נתאסף בכיכר רבין ומשם נצעד דרך רחובות אבן גבירול וארלוזרוב עד לסיום בכיכר המדינה.

מספיק להתרברב בברבריות.

886464_10151818582683635_401082027_o

3 מחשבות על “להסיר את העור, להתרברב בברבריות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s