Home

זכורה לי מילדותי השעה חמש וחצי בערב, בה ישבנו דרוכים מול הטלוויזיה עם סיומה של התוכנית 'ערב חדש' ותחילתן של התוכניות לילדים. לפני תחילתן של הסדרות הקבועות תמיד שודר סרטון מצויר בהמשכים, והזכור לי מכולם היה סרטון באמת מפואר אשר בו בכל יום ראינו להטוטנים, קוסמים ודמויות פנטסטיות אחרות אשר ניסו בכל פעם לרגש את המלכה אשר צפתה בהם כשהיא חסרת הבעה כפסל. יום יום ניסה מישהו אחר לרגש אותה ויום יום אותו אדם נכשל במשימתו.

https://www.youtube.com/watch?v=LeiFF0gvqcc

ווריאציה נוספת לאותו סרטון הזכור לי.

כבר כתבתי כמה פעמים שהטרגדיה של הדיון סביב שחרור בעלי החיים היא שבעצם אף אחד מהצד הכובל/מנצל/הורג/תומך כלכלית ונהנה מהתוצרים של כל הפעולות הללו לא באמת מקשיב לקולם של בעלי החיים, אלא, לקולם של אלו האנושיים הקוראים לשחרור אותן חיות. לו היינו מקשיבים לדעתן של התרנגולות בלול או הפרות במשחטה הרי שהויכוח הזה היה נגמר ממזמן, אך במקום זאת אנחנו מתווכחים על אנקדוטות לשוניות, חידות הגיון בנושא מודעות עצמית, חידודי ניבים ופרה היסטוריה יחד עם תיאוריות פוסט אפוקליפטיות על איים בודדים בהם כל מה שניתן למצוא הוא פרות ללא מזון צמחי על מנת להבין אם בשר, חלב וביצים נחוצים לנו או לא. במקום לדבר על המסר, מי שעומד לדין הוא השליח. הילד עומד ומצביע אל המרחב הצפוף מאחורי גבכם על מנת שתראו את השחיטה ואת האימה שהכסף והטעם שלכם מממנים, והתשובה שלכם אל אותו ילד היא נזיפה על כך שהצביע, והרי זה לא מנומס לעשות זאת בפומבי. כשאין תשובה הגיונית ונכונה, הדרך היחידה לנצח היא לצנזר ולכעוס על דבריי ההיגיון. לכעוס על קבוצת 269 ועל הפעולה הבוטה שלהם היא בדיוק פעולה מסוג זה. לכעוס על הטבעונים בגלל הטענה שהם מנסים לכפות את הדיאטה שלהם על אחרים היא סוג עוד יותר מנוון של הנזיפה המטופשת הזאת –התעלמות טוטאלית ממהות ה"דיאטה" ומהסיבה לה.

אחד הראשים שהונחו, קרוב לעין וקרוב ללב.

אחד הראשים שהונחו, קרוב לעין וקרוב ללב.

נחזור ל269 ולראשי בעלי החיים אשר הוצבו במזרקות שונות בתל אביב. ניתן להתווכח בלהט הרגיל של ויכוחים מסוג זה בנוגע לשאלה האם פעולה זו אפקטיבית או לא. לדעתי היא כן, אבל כמו במקרים רבים אחרים, המדיום פה הוא המסר האמיתי. רובנו, לצערי, מחשיבים את הפרה או העז למאכל. מיעוט זעיר מאיתנו ראה חיות אלו אי פעם במצבם הטבעי, החי והחופשי, אך אפילו כשמדובר באוכל לכל דבר אנו נתקלים בזעקות אישיות ותקשורתיות לגבי המעשה של קבוצת 269. למה? ראש הפרה הוא חלק אשר לרוב איננו מנוצל למאכל ולרוב איננו רואים אותו כשאנו קונים את שאר הבשר שלה. אפשר, אם כך, להשוות את ראשה של הפרה לגבעול של הגזר, אשר עונה על שלושת הקריטריונים שהזכרתי. גבעול הגזר הוא חלק ממאכל, הוא איננו נאכל יחד עם המאכל עצמו ולרוב לא נראה אותו על המדף בסופר. מדוע אם כך אני יכול להיות בטוח שלא הושאר גבעול של גזר על דופן המזרקות אנחנו לא היינו מנהלים את השיחה הזו עכשיו? אפילו קילו גבעולים, אפילו עשרים קילו של גזרים שלמים. מעצם העבודה שאני צודק, קרוב לוודאי, ומעצם העובדה שכל מי שיקרא על ההשוואה הזו יחשוב שהיא מטופשת, הרי שאנו כולנו מבינים שיש הבדל תהומי בין המזון הנקרא גזר ובין האוכל הנקרא פרה. רק אחד מהם, אם נראה אותו במצב קרוב יותר למצבו הטבעי, יגרד לנו באות הקין שעל המצח שלנו ויזכיר לנו שרצחנו. רק אחד.

אז מדוע יש בעיה עם הנחת שאריות אוכל ברחוב? כל טענה לגבי לכלוך הרחוב היא מטופשת עד דמעות, בעיקר בתל אביב. הסיבה היחידה היא שהמרוויחים מרצח בעלי החיים אינם מרוצים מעליית המדרגה בשיח נגדם. לקולן של הפרות הם לא רוצים להקשיב, והנה נכפה עליהם המראה שלהן. אם אלמונים היו מניחים חצי המבורגר ברחוב לא היינו מדברים על כך היום. הונח ראש המורכב מאותו חומר בדיוק, והנה טובי השוטרים חוקרים את הנושא וחושדים שאלו פעילי זכויות בעלי חיים אשר עומדים מאחורי הפעולה הזו.

9 מחשבות על “ציבור אוכלי הבשר מבקש מפעילי ז"בח להפעיל צנזור עצמי

  1. 269 חזקו ואמצו!! אתם עושים עבודת קודש! כל מי שהוא חלק ממערך ההסברה בכל דרך שהיא עושה עבודה חשובה, כולל כמובן את כותב המאמר. בקרוב חג פסח – חג "החירות" נקווה שחירות בע"ח גם תגיע במהרה!

  2. טור נהדר, נוקב, צודק ומדויק. המשטרה, אגב, חוקרת חשד להיזק לבעלי חיים!!!!!! היא אפילו הקימה צוות חקירה מיוחד. לא ידעתי שהמשטרה שלנו יעילה כ"כ. אם כבר, למה שלא ילכו החוקרים למשחטת אדום אדום וינהלו את החקירה הזאת שם? ואגב, למה טרם ראינו כתבי אישום בפרשת "אדום אדום"? המשטרה אפילו לא הוציאה צו סגירה למקום בעקבות העדויות. אבל ראשים כרותים במרכז תל-אביב? זה פשע! ידה הארוכה של המשטרה תתפוס את הפושעים.

  3. פינגבק: השליח הוא המסר | על ארבעה סוסים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s