Home

 אני אוהב את הקריקטורה הזו, המתארת מצד אחד של שליטי ישראל ואירן המאיימים בטילים אחד על השני, ומצד שני את האזרחים חסרי הפנים של אותן מדינות המציעים פרחים זה לזה. מלבד שרטוט עגום של נגזרת מסוימת (לא אומר שכל אזרחי ישראל ואירן מעוניינים בשלום זה עם זה) של המציאות יש כאן עוד אלמנט חשוב והוא הניתוק בין ההיגיון, האינטרס והרגש של מי שמייצג ומגן לכאורה על עמו, ואותם אנשים אשר קולם לא נשמע מהסיבה שהסכימו לסגור פיותיהם על מנת לקדם את שלטונם. אותה המערכת אשר נוצרה על ידי האדם מתנתקת ממנו ופועלת במעגל סגור עם עצמה. גם אם נתיני אותה מערכת יגידו את דעתם, הרי שהדעה הממלכתית של המערכת היא הקובעת.

את ההתרחשות הזו צילם פעיל ויזם בינלאומי למען זכויות בעלי חיים בשם עדי גיל, בהפגנה בה השתתף בסמוך למשחטה הרוצחת חזירים עבור כסף, וניתן למצוא בה כמה דברים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת.

לינק לוידאו החשוב הזה : ניצול שואה המסביר ומשווה בין שואת בעלי החיים ושואת בני האדם.

החשוב מבניהם הוא כמובן ניצול השואה שמדבר בתחילת הסרט ומזכיר לי, כמו יצחק בשביס זינגר, את הנתק במוחלט בין גופים כמו מערכת המשפט, כמו גם אנשים פרטיים שאין להם שום מושג לגבי חוויה אותנטית מהשואה (למזלם), אשר אוסרים או מוחים כנגד השוואה בין שואת היהודים ושואת בעלי החיים, ובין ניצולי שואה אשר עומדים ואומרים בבירור שהרי מדובר באותו הדבר בדיוק. אותו ניצול שואה מסביר על שואת בעלי החיים ועל המימדים של רצח החזירים במדינה בה הוא נמצא ביחס לאושוויץ. הוא, זינגר ואף רבים אחרים שלא ידעו את השואה, מבינים שההשוואה בין רצח תמידי של בעלי חיים ושואת היהודים לא נעשית על מנת לזלזל ביהודים, אלא מתוך הבנה שרצח זה רצח, ורצח תעשייתי הוא רצח תעשייתי.

הוא מצביע על אלמנט חשוב נוסף, שמתקשר לאזכור שלי לגבי הציור השמח שמחליף את המציאות המרה, אך מוסיף לו נקודה משמעותית ביותר. אותם חזירים שמחים באחו, המצוירים על חומת מתקן המוות אשר סביבו התקבצה ההפגנה, הם האנלוגיה המושלמת לכיתוב הציני והכל כך מפורסם – "העבודה משחררת", אשר כמעט כל מי שחלף תחתיו לא חזר.

אנו לא רוצחים מתוך הכרח, רק מתוך זלזול

ההפגנות מסוג זה, אשר לא מתרחשות במרחב הציבורי הנקי ולא מול החנויות המוכרות את הגופה שמצב הצבירה המוגמר והמעובד שלה, אינן קיימות בישראל לפי מיטב ידיעתי. כוחות השיטור אשר נמצאים במקום מתפקדים על מנת לקיים את ההפגנה, כל עוד לא נגרם כל עיכוב אשר יפגע בקצב השחיטה, כשההגנה הינה על העסק בלבד, מבלי להתחשב בגורמים אחרים התלויים בפעולותיו. אל מול הקריאות לעצור את הרצח המיותר יטענו בוודאי התומכים בעסק זה, ובכל עסק של רצח בעלי חיים לצורך כסף, שחיות אלו נרצחות על מנת שנשרוד, על מנת שנשבע. זהו גם הטיעון היחיד בנוגע לחוסר ההסכמה עם השוואת שואת בעלי החיים לשואת בני האדם. את היהודים רצחו מתוך שנאה, ואילו אנו רוצחים בעלי חיים לצורך הישרדות. אלו הטוענים טענה טיפשית כמו זו, אני מבקש מכם להראות יושר פנימי ולבקש לעצור את האנשים עליהם מדברת הכתבה הבאה. אנו לא רוצחים בעלי חיים מתוך שנאה, אלא מתוך זלזול מוחלט, והנה דוגמא לפרה אשר נרצחה עבור שום דבר מלבד בדיחה וכתבה בעיתון.

לכתבה- סטודנטים בהרווארד שלחו המבורגר לחלל.

2 מחשבות על “השיירה עוברת

    • מסכים איתך. לא נראה לי שיש רמה גבוהה יותר של זלזול, ומדובר אפילו בזלזול לא מודע, שזה חמור בהרבה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s