Home

על מנת שלא נאלץ לקבל את העובדה שאנחנו לוקחים חלק פעיל בתרבות שהיא דכאנית ואלימה בבסיסה, אנו מחליפים את האיסור הגורף על הרג, שהוא איסור שאיננו יכולים לחיות איתו,  באיסור על הרג מסיבות מסוימות. רצח של אזרח שונה בחומרתו מרצח של אזרח על ידי צבא בעת מלחמה. רצח של בעל חיים מתוך הנאה שונה מרצח של בעל חיים לצורך מאכל, וביום כיפורים אנו נזכרים שגם רצח בעלי חיים מתוך אמונה מותר, אם מדובר באמונה הנכונה כמובן.

טקסים בהם נרצחו בעלי חיים לצורך מטרה על טבעית זו או אחרת הם דבר עתיק. מובן שמנהג זה הינו פגאני בכך שאותם רוצחים אשר עומדים ביום כיפור ומצפים שאלוהים יסלח להם בעבור נשמת אחד מברואיו אותו הם מקריבים, משתמשים בחפץ (אותה תרנגולת) על מנת לתקשר עם ישות שאיננה חומרית, אך בעיני המנהג הנפשע הזה מזכיר יותר מעשה, או יותר נכון, ניסיון למעשה כישוף, כשאותם אנשים מדומים בעיניי למכשפה הרעה בסיפורים שהפחידו אותנו כשהיינו ילדים. אם אותה מכשפה אירופאית הייתה צריכה זנב שממית ולב עטלף על מנת לבצע את הכישוף שלה, הרי שהמכשפים היהודים צריכים את נשמת התרנגולת בעבור טובתם האישית.

 

ניתן לקרוא על התמונה כאן.

אותו רצח נעשה משני מניעים עיקריים. הראשון – כיאה לכישוף שטני (ישנם שני סוגים של כישוף כזה. בדברי אני מתכוון לטקסים אשר באמת מהללים את השטן כישות על טבעית) מדובר בהקרבת חיים לטובת כוח (במקרה זה – הבטחת חיים טובים וכפרה). כאן ההבדלים בין מה שמותר ומה שאסור מטשטשים אפילו יותר, והדבר היחידי שמבדיל בין פשע – רצח חתול (או עז) בטקס עבור השטן, ורצח תרנגולת עבור האלוהים הוא המטאפיזי בלבד ולא המעשה עצמו. אין להבדיל בין החתול והתרנגולת במקרה זה, מאחר ורצח תרנגולת על ידי עובדי שטן היה מתפרסם בזעזוע בדיוק כמו רצח החתול. כשהמטרה היא אמונה באלוהות מקובלת, הרצח נעשה מותר.

 

את הסיבה להבדלה בין המותר לאסור אני תולה בסיבה שנייה, והיא הרצון שלנו לחקות את אלוהים ולהיות בשליטה מלאה על אלו החלשים מאיתנו, ממש כפי שהאל שולט בנו. גם אם נשלול בזעם את האל בגלל הסבל שהוא גורם למין האנושי, יהיה לנו קשה ביותר לא לעשות את אותו הדבר בדיוק כאשר נשים עצמנו מעל יצורים אחרים. ניתן לראות זאת בצורה בלתי מזיקה באופן בו אנחנו מתעללים בדמויות במשחקי מחשב המדמים חיים אמיתיים בסביבה בטוחה להתנהגות האלימה שלנו. מצד שני, האופן בו אנו מממשים שליטה דכאנית וקטלנית זו בפועל, בצורה מזיקה והרסנית, הוא האופן בו אנו מתייחסים אל בעלי החיים. כל היצורים הינם ברואי האל, אך בתורה יש מן ההומניזם בכך שהיא רואה את האדם במרכזו של העולם החומרי. כל שאר בעלי החיים שנדחקו הצידה הורדו בדרגה והפכו לנתינים שלנו. כפי שאלוהים לוקח מאיתנו, אנו לוקחים מנתינינו, אך רק בעבור מטרות מטאפיזיות (עבור בעלי החיים, כאלו הקשורות אלינו ואינן מובנות להם) מסוימות, כשכל סטייה מהן תגרור זעם ואולי אפילו עונש בפנתיאון של בני האדם.

ביום כיפור מתרחש טקס שהוא שטני ושחור, והוא נעשה על ידי עובדי שטן הרוצחים על מנת להשיג כוח לעצמם. ברגע שפרט זה יובן במלואו נוכל להפריד אותו מהאמונה (ומהדת!) ולהוציא אותו אל מחוץ לחוק סוף סוף. זה לא יפתור את הטרגדיה של התרנגולים, שהם מין שנרצח על ידינו במספרים עצומים, אך זה יראה על נכונות להתקדם משליחי השטן שאנחנו היום בחזרה אל עבר גן עדן, גם אם בצעד קטן עבור האנושות.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s