Home

יש לי הרבה חברים אוכלי בשר. לפעמים אנחנו מדברים על כך אבל לרוב הם יורדים עלי ואני עליהם, או שאנחנו פשוט לא נכנסים לדיון בנושא. דבר משותף אחד יש לכל חברי אוכלי הבשר. הם אנשים חושבים, ואף אחד מהם בחיים לא ישתמש בביטוי "חייה ותן לחיות" כשהוא מגן על תעשייה הרוצחת כשישים מליארד בעלי חיים בשנה.  שמעתי את הטיעון הזה מספר פעמים, וקצת קשה לי להבין את הצורה הכל כך נמוכה של הונאה עצמית וחוסר מודעות הזועק לשמיים כמעט באותה עוצמה של אלו הזועקים בזמן רציחתם במשחטות.

 אני מוכרח לומר שהתלבטתי אם בכלל להשקיע מאמץ בכתבתו של זוהר ישראל שמצטרף אל שורה משתרכת של כותבים המנסים את מזלם בפגיעה במגמה לכבוד, הבנה ורחמים כלפי בעלי החיים שמפחידה אותם כל כך. צר לי על מר ישראל ונפילותיו הרבות בכתבה הזו, ומכיוון שברצוני לתקן, אעבור עליהן עבורו, שילמד לפעם הבאה שישב ויכתוב כנגד דברים שמפריעים לו.

אל תגעו לי בצלחת

רק אתמול דיברתי עם ידידתי הטובה אורלי לגבי טענה זו בדיוק. נראה שלאוכלי הבשר נדמה שמטרתם של טבעונים הינה התערבות בנעשה על גבי צלחתם. אנשים כמו זוהר ישראל צריכים להבין שישנה תמונה הרבה יותר גדולה מזו שהם מצלמים ומעלים לאינסטגרם לפני הארוחה. ישנם רצח ואונס על בסיס מתמיד. ישנן זעקות אימה וכאב שמושתקות על מנת לא להקשות עלינו לאכול את מה שמוכרים לנו, ולפתור את הנסיון לעצור את הזוועה, את השואה הזו, על ידי הקריאה לא להיכנס לצלחת דומה לקריאתו של פדופיל לא להיכנס לו לדסקטופ מכל אלו שיקראו לו להפסיק להנות מסבלם של אחרים. אתם יכולים לזעוק כמה שתרצו שהרגע השוו אכילת בשר לאונס ילדים, אך אם תפעילו רגע שיקול דעת קל שבקלים אתם לבטח תבינו את האנלוגיה. אם לא, תצעקו כמה שתרצו, חזרתי הערב מארוע ובו צפיתי בוידאו של חזיר נשחט. גם צעקתכם הרמה ביותר תתחוור לעומת צעקתו.

אהבת בעלי חיים

לאחר שהרגיע את קוראיו וטען שהוא אוהב בעלי חיים , כשברור שמי שמתעלל בכלב או חתול צריך להיות מוקע מהחברה, זוהר ישראל כותב את המשפט הבא :
אתה יכול לאכול סטייק מדמם בצהריים, לשלוק ביצה קשה לארוחת ערב או להטביע את דגני הבוקר שלך בחלב, ועדיין להיות אדם טוב, רחום ובעל חמלה, גם כלפי בעלי החיים.

כמובן שזכותו של ישראל להחזיק בדעה זו, אך אבקש מאותו כותב רחום ובעל חמלה לא להאשים אחרים בצדקנות לפני שהוא פותר את הפרדוקס שהציב לעצמו מול קוראיו.  לומר שאתה אוהב רק חיות חמודות זה דבר אחד. לומר שאתה שונא בעלי חיים זה דבר אחר, אבל לתת יד וכסף לרצח המוני ומתמשך של בעלי חיים ואז לומר שאתה בעל חמלה כלפיהם זו בושה ועלבון לאינטיליגנציה של הקוראים, וסליחה שאני נדחף לכתבתך בנוסף לצלחתך.

בתמונה : זו התעללות בכלבים או שאני מתערב בצלחת שלך?
צאן לטבח

פה כבר עלו רחמי כלפי הכותב , שמצד אחד כועס על ההשוואה לשואה, ומצד שני משתמש בביטוי "צאן לטבח" שנאמר על היהודים בשואה, תוך השוואה לרצח בעלי חיים. טעות אומללה זו של מילים בעצם אמורה לענות לזוהר ישראלי על תהייתו הכועסת בדבר השוואה בין תעשיית מוות אחת לתעשיית מוות אחרת.  זוהר עושה מאמצים על מנת לתאר את הקהל של יורופסקי כתמהונים חסרי מחשבה, שהיו יכולים להשקיע את זמנם היקר בדברים אשר לבטח מקובלים על הכתב המנסה להציל את חייהם, כמו עמידה בתור למקדונלדס. האשמות חסרות ביסוס ונימוק הן הנשק היחידי של זוהר ישראל. בטקסט שכתב אלקנה שור לפחות היתה מודעות למופרכות ההאשמה, מודעות  שגרמה לכך שהכתבה היתה קצרה מאד. כאן לא רק שאין נימוק משכנע אחד, ישנן המון טענות ריקות וצעקניות. אני חושב שהמופרכת מכולן (וזו תחרות קשה) היא בעניין הקרחת, שאם לומר את האמת, אפילו מביך אותי שאני עונה על טענה זו.  בניגוד לדרשתו המזכירה בניחוח הברליאנטין שלה איזו האשמה רפובליקנית משנות השישים, יורופוסקי לא גילח את שיערו על מנת להראות לסגל לעצמו מראה משיחי (ככה נראה המשיח? אני באמת שואל) אלא, מה לעשות, שיערו נשר. האם זה בגלל שהוא טבעוני? כמה אוכלי בשר בני ארבעים קרחים אתם מכירים?

כמו קודמיו , זוהר ישראל לא מתעכב על הסיבה בגללה יורופסקי הורחק ממספר מדינות, ומדוע בדיוק הוא נקרא טרוריסט. כל אלו שזועקים כנגד מי שחותך גדר ומשחרר חורפנים בטענה שהוא טרוריסט צריכים לשאול את עצמם האם מי שפורץ לבנק ומשחרר את הכסף מתוכו הוא גם כן טרוריסט, או מי שמבצע פעולה דומה בחנות בגדים. ישראל לא התעמק בשאלה הזו, אבל לפחות נשאר קונסיסטנטי עם חוסר ההתעמקות שלו לאורך הכתבה. הוא טוען שהשוואה בין תעשיית הבשר לשואה היא מטופשת, אך כמו דומיו, איננו מסוגל להסביר למה.  כשאתה כותב, מר ישראל, תנמק. אם אתה סתם מאשים מבלי להסביר, עוד עלולים לחשוב שאתה דמגוג.

אני אסיים במשהו מקסים, שאולי יכול לרכך קצת את הלב הקשה שאיננו חס על היצורים המדהימים הללו שאת ילדיהם לוקחים מהם ואותם שוחטים ממש ממש כמו בשואה. לא בערך, בדיוק.

10 מחשבות על “למה זוהר ישראל כל כך מסכן

  1. זה טקסט נהדר! ולא הפסקתי לצחוק. היה שווה שזוהר ישראל "הדמגוג הקונסיסטנטי" יכתוב משהו שירגיז אותך רק בשביל לקרוא את זה

    והקטע הנבחר בעיני הוא זה:

    "אני חושב שהמופרכת מכולן (וזו תחרות קשה) היא בעניין הקרחת, שאם לומר את האמת, אפילו מביך אותי שאני עונה על טענה זו. בניגוד לדרשתו המזכירה בניחוח הברליאנטין שלה איזו האשמה רפובליקנית משנות השישים, יורופוסקי לא גילח את שיערו על מנת להראות לסגל לעצמו מראה משיחי (ככה נראה המשיח? אני באמת שואל) אלא, מה לעשות, שיערו נשר."

    • קראתי את הפסקה הזו בכתבה המקורית לפחות שלוש פעמים לפני שהתחלתי להאמין שזה באמת מה שכתוב שם!

  2. למי שטרם מכיר, ממליץ לקרוא קצת מכתביה של הפסיכולוגית ד"ר מלאני ג'וי (Melanie Joy) אודות התופעה שהיא כינתה בשם "קארניזם" (Carnism). זה עוזר קצת להבין מאיפה באים טיפוסים כמו זוהר ישראל הזה ולמה בעצם הם כל כך שונאים טבעונים בכלל ואנשים כמו גארי יורופסקי בפרט.

    http://www.carnism.com

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s